12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:13

Ознака: „Интермецо“

Кафе-барот „Интермецо“ доби кривична од општина Центар

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес во Основното јавно обвинителство ја поднесе кривичната пријава против Димитрије Јовановиќ, управител на скопскиот кафе-бар „Интермецо“. Кривичната пријава...

Кафе-барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа и покрај...

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, објави на „Фејсбук“ дека по извршените контроли на кафе-барот „Интермецо“, вчера вечер, било утврдено истиот продолжил со работа...

Затворен кафе барот „Интермецо“

Познатиот кафер бар „Интермецо“ во Скопје е затворен поради бучава, на која континуирано се жалеле жители на Општина Центар. Согласно Законот за заштита од бучава...