10.6 C
Skopje
26.1.2020 - 16:12

Ознака: интервју

Ози Озборн откри дека боледува од сериозна болест

Познатиот музичар Ози Озборн (71) во интервју за „Добро утро Америка“ зборуваше за неговото здравје и откри дека страда од Паркинсонова болест, која му...

Владеењето на правото има централно значење за Франција и за сите...

ИНТЕРВЈУ СО ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР, КРИСТИЈАН ТИМОНИЕ Франција изминатиов период е во фокусот на домашната јавност по блокадата за одредувањето датум за почеток на пристапните преговори...

Се плашиме дека ќе останеме вечен кандидат за ЕУ

Макрон ми рече дека помалку станува збор за нас, а повеќе за ЕУ, на која ѝ треба време за реформа на пристапниот процес. Но,...

Немам доверба во никого, не сакам Украина да биде пион на...

Украинскиот претседател Владимир Зеленски зборува за Доналд Трамп, Владимир Путин и за поделената Европа Автор: Сајмон Шустер Тајм Откако поминаа речиси шест месеци од неговиот мандат како...

Интернет-платформата „Интервју“ ја помага соработката на претприемачите

Компанијата „Интервју“ од Белград, основана во 2018 година, претставува интернет-платформа, односно социјална мрежа за претприемачи, чиј цел се поврзувањето и соработката заради постигнување на...

Треба да бидеме упорни во борбата за повеќе средства во културата

Од денеска во Струга, во рамките на фестивалот „ДримОн“, како што посочува Кристина Тодороска-Петреска, која е една од неговите организатори, со претставување на романот...

Во регионот имаше некое затишје, ужасно, неправедно

Александар Прокопиев за „Модерна времена“ Имаше некое затишје, ужасно, неправедно, идиотско, кога човек се чувствуваше како некоја будала изолирана, а ти останале толку пријателства... Во...

Путин: Либералните вредности се веќе застарени

Рускиот претседател, Владимир Путин, во разговор објавен во четвртокот рече дека либералните вредности се надвладеани, бидејќи тие се отфрлени од страна на повеќето граѓани...

Бев љубоморен што некој друг ќе биде негативец

Ексклузивно за „Нова Македонија“ интервју со Мајкл Фасбендер Мајкл Фасбендер е ирски актер со германско потекло. Со неговата колешка Џесика Честејн се смета за најголема...

Во „Мрачниот феникс“ сакав да создадам лик во чии очи ќе...

Ексклузивно за „Нова Македонија“ интервју со Џесика Честејн Џесика Честејн е една од најталентираните актерки во денешната кинематографија. Како дел од филмовите како „Тајна операција-00:30“,...