4.2 C
Skopje
29.11.2020 - 23:27

Ознака: интервју

Рот: Македонија запиша историја со договорот со Бугарија, тоа сега треба...

Северна Македонија запиша историја со Договорот за пријателство со Бугарија, но и со решавањето на спорот за името со Грција, кој траеше скоро 30...

Црвенковски го замрзнува членството во СДСМ, разочаран од изјавите на Заев

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат...

Милошоски: Заев ги помина сите црвени линии кои може народот да...

Имаме доволен број на пратеници во комисијата за надворешна политика, но исто така би сакал да констатирам и една работа дека имаме еден премиер...

Заев ги разбира негативните емоции, но не отстапува од своите ставови...

Премиерот Зоран Заев изрази жалење што неговото интервју за „БГНЕС“ предизвика толку негативни емоции, кои вели дека ги разбира. - Никој не ги прашал Бугарите...

Политичарите да сфатат дека историјата е наука, а не средство за...

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на...

Опозицијата бара оставка од Заев поради вчерашното интервју

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот Зоран Заев, поради ставовите изнесени во интервјуто за бугарската новинска агенција БГНЕС. Од ВМРО-ДПМНЕ утрово преку соопштение велат...

Бон Џови: Ако не можеш да го правиш тоа што го...

Кога Џон Бон Џови во март минатата година решил да го нарече својот следен албум „2020“ не можел ни да претпостави во што се...

Целта ни е европеизација на Северна Македонија со активирање на брзата...

Интервју на премиерот Зоран Заев за магазинот „Корд“ Наша цел во овој мандат е да донесеме целосна трансформација и европеизација на Република Северна Македонија. Нашата...

Земските планови на Илон Маск се исполнија, затоа сега тој цели...

Пред десет години, за време на еден ведар ден во Њујорк, Попи Харлоу го интервјуираше Илон Маск, човекот кој тргна на пат засекогаш да...

Јас сум Македонец!

Никола Карев за грчкиот весник „Акрополис“ од 8 мај 1903 година Пишува: Блаже Миневски Три месеци пред Илинденското востание, Никола Карев дал интервју за грчкиот весник...