Ознака: интензивна нега

Балканот на „интензивна нега“ од страна на ЕУ

Европската Унија мора во сопствената реакција во вонредната состојба да ги вклучи сите земји на Западен Балкан, во кои кризата исфрли на виделина многу...

Борис Џонсон не е повеќе на интензивна нега

Британскиот премиер, Борис Џонсон, веќе не е на одделот за интензивна нега. Од неговата канцеларија известија дека тој се чувствува многу добро. - Премиерот е пренесен...

Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави министерот за финансии, Риши...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, состојбата му се влошила

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, соопшти „Даунинг стрит“. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“...

Фронтменот на „Рамштајн“ на интензивна нега, позитивен е на коронавирус

Пејачот на германската рок-група „Рамштајн“, Тил Линдмен, се наоѓа во болница во одделот за интензивна нега поради инфекција со коронавирус. Линдмен бил во животна опасност,...

Во Франција половина од заразените на интензивна нега се под 60...

Повеќе од половината од 300 пациенти во Франција, кои се подложени на интензивна нега поради коронавирусот се под 60-годишна возраст, соопшти денеска Националната здравствена...