17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:22

Ознака: интел

„Интел“ лани заработил 1 милијарда долари од чипови за вештачка интелигенција

Од корпорацијата „Интел“ пред неколку дена објавија дека успеале да продадат чипови за процесори за вештачка интелигенција во вредност од 1 милијарда долари. Ова...

Извршниот директор на Интел поднесе оставка поради врска со вработен во...

Интел неочекувано објави дека главниот извршен директор и долгогодишен вработен, Брајан Крзанич, ќе се повлече од функцијата. Одлуката влегува во сила и тој ќе...