12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 14:37

Ознака: интегритет

Ердоган: Турција нема да толерира никакви напади врз нејзиниот интегритет

Турција нема да толерира никакви напади врз нејзиниот интегритет, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, по повод 83-годишнината од смртта на Мустафа Кемал Ататурк,...

Националниот интегритет е надетнички

Во Македонија сега владее закон што веќе е извор на голема конфузија, неправичност и неправедност спрема македонските национални интереси. Јазикот е еден од тие...

Татко на нацијата или татко на партијата?

Колку и какви филтри е потребно да се поминат за да се најдат луѓе со личен и професионален интегритет и кредибилитет, кои ќе бидат...