0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:33

Ознака: Интегра

Интегра го тужи Мицкоски, од него бара сто илјади евра за...

Партијата Интегра поднесе тужба против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку која бара 100.000 евра, поради изнесени клевети и лаги за време на прес-конференција....

ВМРО-ДПМНЕ влезе во судир со ИНТЕГРА поради најавите за преминување на...

Поранешниот потпретседател на политичката партија ИНТЕГРА, Воислав Зафировски заедно со дел од досегашни структури на политичката партија ИНТЕГРА влегува во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, како што...

До Управен поднесени тужби од две партии и една за повреда...

До Управниот суд до 18 часот пристигнале тужби од две политички партии, Интегра и Алијанса на Албанците, како и една од жител од Куманово...

Го остваруваме аманетот за татковината оставен од нашите предци

Интервју со професорот Љупчо Ристовски, претседател на Интегра Каков е вашиот концепт и каква е визијата на Интегра, македонска конзервативна партија, за иднината на Македонија? -...

Нова политичка партија „Интегра“

Програмската платформа и лидерскиот тим на новата конзервативна партија „Интегра“ денеска беше промовирана пред македонската јавност. Оваа партија ќе изнесе иновативни решенија за секој горлив...