Ознака: Институтот за јавно здравје

Петмина починати и 159 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.018 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19. Најголем број нови случаи...

Денеска се регистрирани 136 нови случаи, починаa 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Куманово-6,...

Потврдени 62 нови случаи на ковид-19, починаа две лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 62 нови случаи на ковид-19, а починале 2 лица. Во последните 24 часа оздравеле...

Потврдени 22 нови случаи на ковид-19, уште едно лице почина

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје Министерството за здравство регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје- осум, по двајца пациенти во...

Димитриевски: Хајката против мене е неразбирлива

Избрзана и несреќна е изјавата од портпаролот на СДСМ, смета кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски откако Костадинов јавно се огради од неговите изјави и однесување. Димитриевски...

Регистрирани 2.943 заболени од грип

Во текот на изминатата недела (од 11 февруари до 17 февруари), во државава се регистрирани 2.943 заболени од грип, што е зголемување за 31...