11.5 C
Skopje
25.5.2019 - 9:32

Ознака: Инстаграм

Украдени лични податоци на повеќе од 50 милиони корисници на „Инстаграм“

Платформата за споделување на фотографии „Инстаграм“ вели дека се обидува да открие како биле украдени лични податоци од над 50 милиони корисници, но и...

Тинејџерка се самоубила по анкета на Инстаграм

Шеснаесетгодишно девојче од Малезија се самоубило откако поставило анкета на Инстаграм со која побарала од нејзините следбеници да одговорат дали таа треба да умре...

Инстаграм со забрана за тагови кои шират лажни вести за вакцините

По критиките за дозволување на тагови со кои брзо се шири лажни вести, компанијата Фејсбук во чија сопственост е Инстаграм одлучи да се справи...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат...

Од желбата за допадлива архитектура се занемарува квалитетот

Денес им стана примарна цел на архитектите и на дизјанерите да создадат објект и локација што ќе бидат споделувани на Инстаграм. Дали и колку...

Основачите на Инстаграм ја напуштаат компанијата

Основачите на популарната социјална мрежа Инстаграм, Кевин Систром и Мајкл Кригер, најавија дека се повлекуваат од компанијата. Систром соопшти дека тој и Кригер ќе заминат...

Реал Мадрид е шампион и на социјалните мрежи

Актуелниот европски првак и најтрофеен, со 13 титули, Реал има 201,9 милиони следбеници на Фејсбук, на Инстаграм и на Твитер, иако летово остана без...

Нов тренд на Инстаграм

Лажните паѓања и тоа на невообичаени места се новата забава за корисниците на Инстаграм. Се „паѓа“ пред автомобили, на јахти, на аеродроми, во трговски...

Родители, не бидете оф додека децата ви се он!

И додека се редат различните искуства и мислења за тоа дали и колку децата треба да бидат контролирани, многу од нив стануваат жртви на...

Инстаграм поддржува видео чет и нови филтри со проширена реалност

Фејсбук ја искористија својата F8 конференција за програмери, за да нѐ информираат за серија подобрувања кои не очекуваат во Инстаграм. Поголемиот дел од овие...