Ознака: иноватори

Пендаровски: Институциите мора побрзо и подобро да го препознаваат трудот на...

Претседателот, Стево Пендаровски вчера, преку видео врска, се обрати на завршниот настан на овогодинешниот „Generation Unlimited – Младински Предизвик”, односно на презентацијата на решенијата...

Награди за македонските иноватори во Грција и Албанија

Викторија Бежовска и Нино Ристески се македонските иноватори кои во Патрас, Грција и во Драч, Албанија добија признание за најиновативни идеи во рамките на...

Северноцрпнатите иноватори од лабораторијата за идентитетски инженеринг

Единствен проблем со кој моментално се соочуваме е како да го прескокнеме август, оти овој проклет месец е еден невоспитан провокатор, кој упорно се...

Македонски иноватори во Израел презентираа проекти за еврејското наследство

Македонски иноватори од победничките тимови од првиот хакатон „Биталион“ во тек на студиски престој во Израел презентираа проекти за еврејското наследство. Турата наречена „Израел-стартап нација”...