-2.3 C
Skopje
27.1.2022 - 8:48

Ознака: инклузивно игралиште

Во Бутел пуштено во употреба инклузивно игралиште

Инклузивното игралиште во дворот на ОУ „Живко Брајковски“, кое Град Скопје го направи во соработка со Општина Бутел, денеска  скопскиот градоначалник Петре Шилегов го...