25.8 C
Skopje
25.9.2021 - 20:45

Ознака: Индустриското

Индустриското производство во Македонија падна за 27 отсто

Во текот на месец мај годинава, индустриското производство се намалило за 27 отсто во споредба со истиот месец во 2019 година, објави Државниот завод...