Ознака: индустриска зона

Силна експлозија во Илиноис, населението се евакуира

Силна експлозија се случи денеска во индустриската зона Илиноис, а во тек е итна евакуација на локалното население. Властите во Илиноис издадоа наредба за итна...

Во Битола основана нова индустриска зона

На иницијатива на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Владата донесе одлука да се формира нова државна индустриска зона во Битола. Во оваа фаза, индустриската...

Заев ги повика стопанствениците да инвестираат во индустриската зона „Новине“

Премиерот Зоран Заев денеска оствари работна посета на Општина Куманово и изврши увид во градежните работи активности на изградба на пристапен пат до индустриската...

Локализиран пожарот кај Василево, избегната голема катастрофа

Салон за мебел целосно изгоре во пожарот кој избувна околу 14 часот на влезот во Индустриската зона кај Василево. Во пожарот, кој е локализиран,...

Пожар на влезот во индустриска зона во Василево

Пожар на влезот во индустриската зона на магистралниот пат Струмица- Радовиш, на клучката кај селото Василево избувна денеска. Според непотврдени информации, гори салон за мебел.  Во...