12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 2:07

Ознака: Индонезија

Индонезиски рибари спасија 76 Рохинџи

Индонезиски рибари спасија 76 Рохинџи од брод, кој се насукал недалеку од крајбрежјето на провинцијата Ацех, соопшти денеска индонезиската полиција. Засега не се знае колку...

Земјотрес ја погоди Индонезија, најмалку тројца мртви

Најмалку три лица загинаа, а над 20 се повредени во земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтер што ја погоди индонезиската провинција Централна...

Во Индонезија тепање со стап отсега само зад затворени врати

Казнувањето со удари со стап поради прекршување на Шеријатскиот закон веќе нема да се изведува на јавни места во конзервативната индонезиска провинција Ацех, соопшти...

Расте билансот на затруени со алкохол во Индонезија, најмалку 100 починати

Најмалку 100 лица починаа на индонезискиот остров Јава откако испиле контаминиран алкохол, соопшти денеска полицијата. Жртвите починале во покраината Западна Јава и Џакарта овој месец,...

Над 60 починати од труење со алкохол во Индонезија

Повеќе од 60 луѓе починаа, а многумина се хоспитализирани овој месец по труење со алкохол од домашно производство во Индонезија, соопштија денеска властите. Полицијата уапсила...

Од алкохол за една недела починаа 50 лица во Индонезија

Речиси 50 луѓе починаа за една недела во западниот дел на Индонезија, како последица од труење со илегално произведен алкохолен пијалак. Жртви има и во...