1.8 C
Skopje
25.10.2021 - 4:28

Ознака: индија

Рекорден дневен број починати од коронавирус во Индија

Рекорден број на смртни случаи од коронавирус се регистрирани во Индија во изминатите 24 часа, а трет ден по ред бројот на новозаболени е...

Рекорден дневен број на починати од коронавирус во Индија

Во Индија од ковид-19 за еден ден починале 3.780 луѓе, најмногу од почетокот на епидемијата. - Во последните 24 часа во Индија починале 3.780 лица...

Во Индија над 300.000 новозаболени 12. ден по ред

Индија регистрираше повеќе од 300.000 нови случаи на коронавирус 12. ден по ред, со што вкупниот број на заболени се искачи на скоро 20...

Kазни за одговорните поради недостигот од медицински кислород во Индија

Судот во Њу Делхи најави казни за одговорните лица кои нема да успеат навремено да обезбедат кислород за пациентите. Владата се обидува да обезбеди доволно...

Речиси половина од светските случаи во изминатите 24 часа се во...

Во последните 24 часа, во светот се регистрирани повеќе од 870.000 нови случаи на коронавирус, објави Светската здравствена организација. Бројот на смртни случаи во истиот...

На Австралијците што престојуваат во Индија забрането им е да се...

Австралијците кои престојувале во Индија последните две недели, каде беснее епидемија на коронавирус, ќе добијат парична или затворска казна доколку се вратат дома. Правилата кои...

Во Индија рекордни 400.000 нови случаи на коронавирус за еден ден

Индија стана првата земја во светот што пријави повеќе од 400.000 нови случаи на коронавирус за еден ден. Во последните 24 часа официјално се регистрирани...

Индија повторно на врвот со новозаразени

Индија повторно забележува најголем дневен број на новозаразени лица со коронавирус. Во последните 24 часа се пријавиле уште 386.452 нови случаи на заболени со...

САД им порачаа на своите граѓани да ја напуштат Индија

Соединетите Држави им порачаа на своите граѓани да ја напуштат Индија што е можно поскоро поради епидемијата на коронавирус, која жестоко избувна во земјата. Индија...

Индија ја избегнуваше ковид-катастрофата додека сериозно ја сфаќаше заразата

Досега се чинеше дека Индија е погодно место за дивеење на коронавирусот. Здравствената инфраструктура во земјата е неразвиена, густината на населението е голема во...