17.8 C
Skopje
26.9.2021 - 23:54

Ознака: индиски вид

Израел го одложи отворањето за вакцинираните туристи поради индискиот вид

Израелската Влада одлучи да ја одложи одлуката за отворање на границите за вакцинирани туристи пред 1 август поради зголемувањето на бројот на заразени, најмногу...

Варијантата Делта го загрозува европскиот напредок во борбата против пандемијата

Варијантата Делта претходно позната како индискиот вид на ковид-19 се шири низ Обединетото Кралство, стана доминантна во Португалија, а се појави и во кластери...

Регистриран втор случај на индискиот вид, Филипче уверува дека нема место...

Индискиот вид на коронавирусот е забележана кај уште еден пациент во Македонија кој се лекувал во приватна болница, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. Станува...

Индискиот вид коронавирус се пренесува 60% побрзо од британскиот

Се верува дека индискиот сој на коронавирусот се пренесува 60 проценти побрзо од британскиот изјави денеска истакнатиот британски епидемиолог Нил Фергусон. Фергусон рече дека проценките...

Индискиот вид отвора прашања за можни промени во стратегијата

ВРЗ ОСНОВА НА БРИТАНСКОТО ИСКУСТВО Искуството на Велика Британија во борбата против индискиот вид на коронавирус, каде што од неодамна тој се смета за доминантен,...

Индискиот вид коронавирус стана доминантен во Британија

Делта-варијантата на коронавирусот, првично регистрирана во Индија, сега е доминантна во Велика Британија и може да го зголеми ризикот од хоспитализации во споредба со...

Во Унгарија забележани први случаи на индискиот вид на коронавирус

Унгарија идентификува два случаи на индискиот вид на ковид-19, изјави владин службеник одговорен за програмата за вакцинација. - Индиската варијанта е присутна во Унгарија и...