-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:22

Ознака: Индира Ганди

Целосно затворање на сообраќајот на улицата Индира Ганди

Град Скопје информира дека поради изведување градежни работи, од утре од 7 часот наутро целосно ќе биде затворена за сообраќај улицата Индира Ганди, на...

Линиите 19 и 20 со променет режим

Поради изведување градежни работи на улицата Индира Ганди во населбата Шуто Оризари, денеска од 22 до 5 часот утре, в недела, оваа сообраќајница ќе...

По неколку децении започна реконструкцијата на улицата Индира Ганди

Во општината Шуто Оризари деновиве екипите на градот Скопје ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата Индира Ганди. Значајната сообраќајница ќе...