19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:28

Ознака: инвертер-клими

Град Скопје го продолжува јавниот повик за субвенции за инвертер клими

Град Скопје ги информира граѓаните дека од денеска го продолжува распишаниот јавен повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата, каде...

Усвоен Правилникот за субвенционирање на инвертер климите

Советниците на Советот на Битола денеска го усвоија Правилникот за субвенционирање на домаќинствата во општина Битола за набавка на инвертер климите. - Денеска го усвоивме...

ЕСМ ќе ја плаќа замената на печките на дрва со инвертер-клими

Граѓаните на Скопје, Тетово и на Битола, кои ќе ги заменат печките на дрва со инвертер-клими што чинат до 60.000 денари, ќе ја добијат...