19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:34

Ознака: Империја

Приведен бизнисменот Орце Камчев

Добро упатени извори велат дека бизнисменот Јордан Камчев, осомничен за неколку кривични дела, се спремал за бегство, но тој денеска е приведен во полициска...

Копнежот на безимениот

Ако патувате во Рим, меѓу стандардните дестинации на туристичките водичи, секако, е Колосеумот - едно од новите седум светски чуда (на модерниот свет), а...

Стефанова тврди дека Јанева барала спогодби за Камчев

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова пред судот рече дека нејзината поранешна шефица Катица Јанева на состанок наложила да се пуштат од притвор и...

Кадиев: Нема ништо невообичаено во постапувањето на Јанева за „Империја“

Адвокатот Дељо Кадиев, кој ја застапува Катица Јанева во случајот „Рекет“, по денешното рочиште констатираше дека нема ништо невообичаено во постапувањето на Јанева во...

Нема нови времени пасоши за Камчев и Панделески?

На Орце Камчев и на Цветан Панделески, наводно, нема да им бидат издадени времени патни исправи, откако Обвинителството за гонење на организирање на криминал...

Истекува пасошот што Камчев го побара за неодложни службени патувања

Привремениот пасош на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја“ му истекува во ноември. Ова беше соопштено на новинарско прашање на денешниот брифинг со новинарите во...

Фетаи: Евентуалната одговорност на Јанева не смее да го оцрни СЈО

- Никој не е недопирлив - вели обвинителката Фатиме Фетаи по проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“ и приведувањето на шефицата на СЈО, Катица...

Катица Јанева донесена во Кривичен суд на распит

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева попладнево откако беше уапсена, однесена во Специјалното јавно обвинителство и во нејзиниот дом, спроведена е на распит во Кривичниот...

Пред домот на Јанева пристигна полициски камион за заплена на предмети

По половина час откако полицијата се врати да направи дополнителен претрес во домот на обвинителката Катица Јанева во Козле, пред нејзината куќа дојде и...

Јанева за Стефанова во новата снимка за „Рекет“: Таа не може...

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран...