16 C
Skopje
22.10.2020 - 17:02

Ознака: име

Димитров: Слеано име не е достоинствено решение за името

Достоинствено решение за проблемот околу името е она од кое нема да се срамиме. Слеано име не е тоа. Уверен сум дека Грција има...

Виена – следен чекор кон решение за името

Оваа недела се очекува да биде клучна за можно поместување во преговорите за решавање на проблемот со името, со најавената средбата на шефовите на...

Коѕијас денеска пристигнува во Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас денеска треба да слета на меѓународниот аеродром Скопје во прва посета на земјата, по преименувањето на аеродромот, што...