Ознака: имее маркос

Ќерката на диктаторот ја врати династијата Маркос на политичката сцена

Имее Маркос, ќерката на поранешниот филипински диктатор Фердинанд Маркос, доби место во Сенатот на Филипините по гласањето на средномандатните избори во понеделникот, пренесуваат светските...