Ознака: Илхан Ќучук

Европратеникот Илхан Ќучук го посети ОУ „Исмаил Ќемали” во Чаир

Во придружба на првиот вицепремиер Артан Груби, денеска европратеникот Илхан Ќучук, го посети ОУ „Исмаил Ќемали”, во Чаир, чии пет ученици загинаа во големата...

Ахмети – Ќучук: Датум за преговори што е можно поскоро

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети денес го пречека бугарскиот европратеник Илхан Ќучук. Европратеникот Ќучук му изрази сочувство на претседателот на ДУИ, Али...

Ќучук најави идеја за натпревар по историја со ученици од Бугарија...

Можноста на филозофско-историскиот натпревар „Македонија и Бугарија – блиска и далечна“ од следната година да учествуваат ученици од Бугарија и од Македонија беше најавена...

Бугарскиот европратеник Илхан Ќучук е избран за претседател на европските либерали

Европратеникот Илхан Ќучук и постојан известувач на ЕП за Северна Македонија, е избран за претседател на партијата АЛДЕ на европските либерали. Ова се случи...

Мицкоски се сретна со Илхан Ќучук

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународните секретари на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев и Тимчо Муцунски, остварија средба со известувачот на Европскиот парламент за...

Заев-Ќучук: Билатералните односи да се решаваат посебно од европската рамка

Премиерот Зоран Заев, се сретна со Илхан Ќучук, европратеник и известувач за Република Северна Македонија во Европскиот парламент. На состанокот е изразена поддршка за...