2.8 C
Skopje
30.11.2021 - 6:00

Ознака: илон маск

Што се случува со Илон Маск и со шефот на НАСА?

Кварц Ноќта пред Илон Маск да ги претстави најновите планови за „Старшип“, шефот на НАСА Џим Брајденстајн му ги помати сметките во објава на Твитер....

Илон Маск и супер-ракетата „Старшип“ немаат време за губење

Извршниот директор на „Спејс екс“ Илон Маск соопшти возбудлив план за тестирање и конструкција на флота ракети „Старшип“ за кои тврди дека евентуално ќе...

Какви униформи ќе носат астронаутите на идните патувања во вселената

Вселенската трка на Илон Маск, Џеф Безос и НАСА е од голем интерес на јавноста и секојдневно се шпекулира за нивниот следен чекор ....

Визиите на Маск и Безос за индината на човештвото во вселената

Вселената е големо место, богато со ресурси и неистражени простори. Па така, луѓето отсекогаш посакувале да можат да ја напуштат планетата Земја и да...

Маск ќе го освојува Марс, а Безос Месечината во вселенската трка...

„Блу Ориџин“, чиј сопственик е директорот на „Амазон“, Џеф Безос, планира да испрати ракета со екипаж на Месечината до 2024 година, пренесува „Гардијан“. Конпанијата...

Аномалијата во тестовите на „Спејс екс“ отвори бројни прашања

Облаци од чад се издигнаа од Станицата за воздухопловни сили на Кејп Канаверал во недела, откако тест на моторот предизвика дефект на ракетата „Драгон...

Илон Маск верува дека неговиот сон ќе се оствари со стисок...

Илон Маск предвидува дека до средината на наредната година ќе има повеќе од милион возила со самоуправувачка технологија, а само неколку месеци подоцна ќе...

Возење низ тунелот на Илон Маск

Основачот на компанијата „Тесла“ Илон Маск го претстави неговиот последен проект, подземниот тунел во Лос Анџелес, за кој милијардерот тврди дека ќе го смени...

Илон Маск призна дека претeрувањето на Твитер му создава проблеми

Соосновачот и извршен директор на „Тесла“ и на „Спејс екс“, милијардерот Илон Маск, призна дека понекогаш претерува на Твитер, поради што запаѓа во проблеми,...

Илон Маск купи акции од „Тесла“ во вредност од 10 милиони...

Основачот и извршен директор на „Спејс Икс“, архитект за продукти во „Тесла“, и коосновач и извршен директор во Неуралинк „Илон Маск“ купи акции од...