14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 2:33

Ознака: илон маск

Чудно е да се биде најбогатиот човек на светот

Илон Маск стана најбогатата личност на светот откако неговото богатство надмина 185 милијарди долари. Тој изби на врвот по вчерашниот нов пораст на вредноста...

Прототип на ракетата „Старшип“ експлодира по пробното лансирање

Прототипот на ракетата „Старшип“ на компанијата „Спејс екс“, експлодираше за време на обидот за враќање назад. Експлозијата се случила неколку минути по пробното полетување...

Маск богато ќе го наплати „раскинот“ со Калифорнија

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, откри дека „ѝ раскинал“ на Калифорнија, и сега живее во Тексас, каде што планира да се посвети повеќе...

Преземањето на одговорноста на НАСА го претвори Маск во модерниот титан...

Новолансираната капсула на „Спејс Екс“, наречена „Змеј“, која завчера полета од вселенскиот центар „Кенеди“ на Флорида, успешно стигна до Меѓународната вселенска станица, и ќе...

Илон Маск не се смени, само сега „нема филтер“

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, откри дека можеби е заразен од ковид-19, а со тоа ги возобнови и неговите чудни објави на Твитер...

Методот на Илон Маск: Учи од соработниците, усоврши ги знаењата и...

Илон Маск е честопати воспеван како иновативна личност која не знаеше речиси ништо за производство на автомобили, а денес, по 16-годишна работа, го поседува...

Не давајте да ве измами „бионичката свиња“ на Илон Маск

На Илон Маск му е потребно внимание како што на смртните битија им е потребен кислородот за дишење. Доколку тој не е во центарот...

Успесите ја претворија „Спејс екс“ на Илон Маск во економски „еднорог“

„Спејс екс“ на Илон Маск, која неодамна стана првата приватна компанија што испрати астронаути во орбитата на Земјата, може да се пофали дека е...

Земските планови на Илон Маск се исполнија, затоа сега тој цели...

Пред десет години, за време на еден ведар ден во Њујорк, Попи Харлоу го интервјуираше Илон Маск, човекот кој тргна на пат засекогаш да...

„Спејс екс“ ја реши загатката на падобраните, отворајќи можност за вселенски...

Во изминатите неколку години „Спејс екс“ лансираше ракети без инцидент, што стана вториот најипресивен потфат на компанијата. А компанијата на Илон Маск забележа уште...