16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 5:44

Ознака: илон маск

Кремљ ја смета за недоразбирање поканата на Маск за средба со...

Откако извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, на 14 февруари на Твитер објави покана за средба до рускиот претседател Владимир Путин, портпаролот на Кремљ,...

Илон Маск и Бил Гејтс водат „биткоин-битка“

Најбогатиот човек на светот и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, заработи милијарда долари едноставно инвестирајќи во биткоини, додека милијардерот и коосновач на „Мајкрософт“...

Зошто Маск и Безос сакаат да избегаат од Земјата?

Илон Маск и Џеф Безос, двајцата најбогати луѓе на Земјата, имаат повеќе од 350 милијарди долари комбинирано богатство и управуваат со две од најбогатите...

Маск загуби 15 милијарди долари поради падот на биткоинот

Сопственикот на „Тесла“, Илон Маск, загуби повеќе од 15 милијарди долари за само еден ден поради падот на вредноста на биткоинот, со што се...

Доволен е еден твит на Маск за вивнување на вредноста на...

Доколку не знаете каде да инвестирате, потребно е само да го следите извршниот директор на „Спејс екс“ и „Тесла“, Илон Маск, на Твитер и...

Феноменот на криптовалутата доужкоин – од шега до измама

Необичната криптовалута, наречена доужкоин, која беше силно промовирана на Твитер од страна на извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, забележа невиден успех, но и...

Илон Маск го вивна биткоинот во нови височини

Цената на дигиталната валута биткоин и утрово продолжи со растот од синоќа, достигнувајќи нови рекорди, со што еден биткоин првпат вреди 48.000 долари. Новите инвестиции...

Повлекувањето на Безос отвора нова ера за „Амазон“

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, реши дека да поднесе оставка од функцијата главен извршен директор на „Амазон“. Тој ќе ја предаде функцијата на...

„Спејс екс“ ќе учи од грешките по новото уривање на „Старшип“

Прототип-ракетата „Старшип“ на „Спејс екс“, што компанијата еден ден планира да ја испрати на Месечината и на Марс, вчера се урна откако не успеа...

Упадот во Конгресот повторно го разгоре ривалството помеѓу Маск и Закерберг

Нема љубов помеѓу Илон Маск и Марк Закерберг. Ривалството меѓу двајцата милијардери започна во 2016 година, откако ракета на „Спејс екс“ уништи сателит на...