25.3 C
Skopje
15.8.2020 - 21:54

Ознака: илон маск

„Спејс екс“ ја реши загатката на падобраните, отворајќи можност за вселенски...

Во изминатите неколку години „Спејс екс“ лансираше ракети без инцидент, што стана вториот најипресивен потфат на компанијата. А компанијата на Илон Маск забележа уште...

Двајцата астронаути на „Спејс екс“ слетуваат на Земјата

По 62 дена во вселената, астронаутите Боб Бенкен и Даг Харли ќе слетаат на земјата. Двајцата астронаути заминаа на Меѓународната вселенска станица (ISS) кон крајот...

Двајцата астронаути на „Спејс екс“ денеска треба да се вратат на...

Двајцата астронаути кои слетаа на Меѓународната вселенска станица кон крајот на мај користејќи ја капсулата на приватната компанија „Спејс екс“ на Илон Маск, би...

Илон Маск го молел Канје Вест да ја одложи кандидатурата за...

Илон Маск откри дека не го поддржал веднаш својот пријател, раперот Канје Вест, во неговата кандидатура за претседател. Канје го одржа првиот митинг за претседателската...

Илон Маск и Ким Кардашијан ќе го советуваат Канје Вест во...

Авторка: Изобел Ашер Хамилтон Бизнис инсајдер Музичарот Канје Вест најави дека ќе се кандидира за претседател и очигледно ги следи советите на извршниот директор на „Тесла“...

Раперот Канје Вест најави дека влегува во претседателската трка, доби поддршка...

Американскиот рапер Канје Вест во саботата на Твитер објави дека ќе се кандидира на претседателските избори во ноември и ќе го предизвика актуелниот претседател,...

Илон Маск продава дел од недвижниот имот во Лос Анџелес за...

Илон Маск основачот на компаниите „Тесла“ и „Спејс екс“, во мај објави на Твитер дека ќе го продаде целиот свој имот и нема да...

Што се крие зад тивкото навлегување на Џеф Безос на теренот...

„Амазон“ на Џеф Безос навлегува на просторот на компанијата „Тесла“ на Илон Маск, преку нов фонд за инвестирање во т.н. клинтех (технологии, процеси или...

Илон Маск ја започна неговата бизарна мисија „да остане без дом“

Основачот на „Спејс екс“ и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде една од палатите во Лос Анџелес за 29 милиони долари, правејќи го...

Патот на „Спејс екс“ до успехот беше поплочен и со сомнежите...

Автор: Дејв Мошер Бизнис инсајдер Во изминатиот викенд, „Спејс екс“ го постигна својот најважен потфат до денес откако Илон Маск ја основаше компанијата во 2002 година,...