Ознака: Илиjас Кадеша

Виолинистот Јониjан Илиjас Кадеша гостин на Филхармониjа

Оркестарот на Филхармонијата, утревечер, во 20 часот, ќе го одржи концертот насловен „Бетовен: Редефиниција“, на кој како солист ќе настапи виолинистот Јонијан Илијас Кадеша...