Ознака: Илија Несторовски

Сè над 10 гола за Удинезе е успех за Несторовски

Иако договорот беше склучен одамна, Илија Несторовски денеска беше претставен како ново засилување на „Дачија арена“ на Удинезе во прва средба со новинарите. По две...

Несторовски од Палермо се пресели во Удинезе

Во следните три сезони тој ќе го носи дресот на италијанскиот прволигаш во Серија А Македонскиот фудбалски интернационалец Илија Несторовски во следните три сезони, со...

Палермо по лудата железница до Серија Д

Фудбалскиот клуб Палермо на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски во следната сезона веројатно ќе игра во четвртиот ранг на италијанскот фудбал, односно...