Ознака: „Илинденска“

Ќор-фишеците на Водно и вакцината од Илинденска

Во услови кога Собранието не работи, имаме техничка влада, од лидерите се очекува да покажат државнички капацитет во секоја можна пригода. Да демонстрираат чувство...

Милион евра за реконструкција на Илинденска

Битола Околу еден милион евра ќе бидат вложени во темелната реконструкција на улицата Илинденска во Битола. Ова беше истакнато за време на посетата на министерот...

Затворска казна од три години за жената што прегази 13-годишно дете...

Основниот кривичен суд денеска ја објави пресудата за предметот со сообраќајната несреќа, која на 18 септември 2015 година се случи на булеварот Илинденска кај...

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“ поради ревијална трка

Во организација на Стопанска банка АД Скопје, денеска, од 18 до 20 часот, ќе се одржи ревијална трка „Вози право, вози здраво“ со старт...

Мноштво реакции по обелоденување на одредницата „Илинденска“

Според правните експерти, преговорите за името се беспредметни и тие не се придржуваат кон принципите на меѓународното право И по неколку дена од објавата на...