11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:00

Ознака: Илејн Томпсон

Илејн Томпсон го одбрани златото на 100 метри

Атлетичарките од Јамајка победија на трката на 100 метри на Олимписките игри во Токио. Златниот медал, со време на нов олимписки рекорд, го одбрани Илејн...