4.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:04

Ознака: изјава

Mакедонската интелигенција носи најголема одговорност за положбата во која денеска се...

Изјава на Мисирков од 1925 година Пишува: Блаже Миневски „Јас сум Македонец, со македонска свест, и како таков имам свое македонско гледиште врз минатото, сегашноста и...

Бугарија ја повика хрватската амбасадорка поради изјавата на Милановиќ за Македонија

Амбасадорката на Република Хрватска во Софија, Јасна Огњановац денеска била повикана на разговор во бугарското МНР по наредба на министерот за надворешни работи на...

Пендаровски изненаден што Филипче го обвини дека не помогнал за набавка...

Претседателот Стево Пендаровски е крајно зачуден што министерот Филипче свесно не го споменува фактот дека првичните контакти со најголемите фармацевтски компании, кон крајот на...

Филипче: Изненаден сум од изјавата на Пендаровски, сликите од Србија не...

Изненаден сум од изјавата на претседателот Пендаровски, сликите од Србија не се срам, тоа е одраз на солидарност во услови на криза, вели министерот...

Лечиќ седум и пол часа даваше изјава во полиција

Актерот Бранислав Лечиќ кого колешката Данијела Штајнфелд го обвини за силување се огласи на социјалните мрежи по давањето исказ во полициска станица. Тој ги избегна...

Ватикан тврди дека изјавите на папата за хомосексуалците биле извадени од...

Во писмо испратено до амбасадорите, Ватикан појаснува дека изјавите на папата Франциско во врска со истополовите бракови во неодамнешниот документарец се извадени од контекст...

Директорот на Зоолошка бил повикан на разговор во МВР

Ѓорѓи Галетановски, директорот на Зоолошката градина во Скопје, денеска бил повикан на разговор во Секторот за економски криминал откако бил пријавен од анонимно лице,...

Реакција од Централен регистар по изјавата на Нури Бајрами за ИВЗ

По однос на денешната изјавата на Нури Бајрами од ДКСК поврзана со незаконитости и злоупотреба на финансиски средства на ИВЗ, меѓу другото беше наведено недоставување...

Паника и врескање – земјотресот од 5,3 степени ја прекина изјавата...

Додека претседателот на Косово, Хашим Тачи, даваше изјава во Туман, Албанија, земјата ја погоди уште еден силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според...

Пендаровски ја ублажува изјавата од Нови Сад

Сѐ уште не стивнуваат бурните реакции во јавноста откако македонскиот претседател Стево Пендаровски на Регионалниот форум на млади лидери во Нови Сад истакна дека...