Ознака: изчезнато лице

Полицијата трага по 27-годишно момче од Скопје

Изутринава, во 4 часот, во Полициската станица Аеродром, А. С. (56) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил синот В.С. (27) од Скопје,...

Исчезнатиот Пино пронајден мртов

Изчезнатото момче Пинета Секондо било убиено и закопано во дупка во селото Љуботен. Неколку месеци откако неговата мајка алармираше дека исчезнал нејзиниот син, полицијата...

ОЈО отвори истрага за убиство на лице кое се водеше како...

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело –...