4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 14:06

Ознака: израелска влада

Ќе биде формирана израелска влада со поддршка од арапска партија

На заедничката цел за отстранување на Бенјамин Нетанјаху од позицијата најдолговечен израелски премиер, во средата се приклучи и Мансур Абас. Неговата мала исламска партија...