17.8 C
Skopje
20.9.2019 - 17:03

Ознака: изнуда

Поведена постапка против три лица за вршење изнуда

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против три лица поради постоење основано сомнение дека сториле кривични дела – Изнуда од член...

Поднесено обвинение за обид за изнуда против едно лице

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против лице дека сторило кривично дело – Изнуда, предвидено и казниво согласно член 258 став 2 во...

ОЈО: Две лица под сомнение дека со закани по живот изнудувале...

Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело – Изнуда. На двете лица им...

Кривична пријава против скопјанец за изнуда

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Т.П.(32) од Скопјe...

ОЈО започна истрага против едно лице осомничено за изнуда

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело „изнуда“, предвидено...

ОЈО Тетово гони три лица за изнуда и противправно лишување од...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Тетово нареди да се спроведе истражна постапка против две лица за сторено кривично дело „изнуда“, а...

Мафијата се „нафрли“ на италијанската трпеза

Италијанската мафија ги „пружи рацете“ преку трпезата, зграпчувајќи ја трговијата со месо, со што дистрибутерите и продавачите на Сицилија се приморани да платат „понуди...