5.8 C
Skopje
24.10.2021 - 23:32

Ознака: изненадување

Вучиќ не прифаќа изненадување во Вашингтон!

За српскиот претседател Александар Вучиќ само една точка е неприфатлива за дијалогот со Приштина, а тоа е заемно признавање, и во тој случај тој...

„Свадба“ во Итната медицинска помош

Вработените при Итната медицинска помош - Скопје пријатно ги изненадија своите колеги, докторите Маја и Димитар, кои беа спречени да го изречат судбоносното „да“....

„Нова Македонија“ ги израдува минувачите со новогодишно изненадување

Божиќ е момент да направиш нешто убаво за некого, рекол американскиот карикатурист Чарлс М. Шулц. По повод новогодишните и божиќните празници, весникот „Нова Македонија“...