24.8 C
Skopje
2.8.2021 - 10:59

Ознака: изненадувачки

Девет изненадувачки здравствени придобивки од медот

Уште од античко време, медот се користи и како храна и во медицински цели. Има голем број растителни состојки и многу здравствени придобивки. Медот...