Ознака: измислици

Со историски факти против бугарските измислици

„Нова Македонија“ успеа да го пронајде пишувањето на „Словенски свет“ во Дигиталната библиотека на Словенија (Digitalna knjiznica Slovenije), каде што може да се пронајдат...

Путин за импичментот на Трамп: Тоа се само измислици на демократите

Одлуката на Претставничкиот дом на Конгресот за отповикување на претседателот Трамп ја коментираше и неговиот руски колега Владимир Путин, кој денеска ја одржува својата...