6.8 C
Skopje
2.12.2021 - 16:23

Ознака: измени

Уставните измени во три фази

Владата вчера на вонредна седница го разгледа Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија, го утврди текстот и го достави до...

МПЦ со измени во црковниот устав ќе го јакне својот капацитет

На денешната синодска седница се очекува владиците да го прецизираат дневниот ред, како и да востановат одредени дополнителни актуелни прашања за кои би се...

ЕХФ најавува измени за младите категории

Според препораките на Натпреварувачката комисија на ЕХФ, на состанокот во Барселона викендов, членовите на Извршната комисија на ЕХФ ќе разгледуваат опции за оптимизација на...

Уставните измени – тема од која се бега

Колку и да се инсистира на информираност на граѓаните за предностите и шансите што ќе се добијат со успешниот референдум, се чини дека постојат...

Измените на Законот за минимална плата пред Комисијата за труд и...

Собраниската Комисија за труд и социјална политика на денешната седница ја почна расправата за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата...