Ознака: измена

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради заедничка седница на македонската и...

Во Скопје, утре (четврток), ќе се одржи меѓувладина седница помеѓу македонската и косовската влада. Од тие причини од МВР информираат дека ќе преземат мерки за...

ВМРО-ДПМНЕ поддржува измени на Изборниот законик во согласност со препораките на...

ВМРО-ДПМНЕ поддржува измени на Изборниот законик во согласност со препораките на ОБСЕ-ОДИХР во консензус со партиите, соопштија од партијата. - ВМРО-ДПМНЕ поддржува измени и дополнувања...

Поради „Парада на гордоста“ утре во Скопје изменет сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утре, поради одржување на „Парада на гордоста“, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје...

Демократски сојуз: Амандманската расправа да не трае подолго од 10 дена

Демократскиот сојуз бара да се измени Деловникот за работа на Собранието, со кој ќе оневозможи блокада на носењето на закони. - Предлагаме амадманската расправа да...

Унгарија доби два месеца за да го смени конторверзниот закон за...

Европската унија денеска на Унгарија и даде рок од два месеца да го смени контроверзниот закон, со кој се бара граѓанските организации да ги...

Голем дел од патничките возови нема да сообраќаат за време на...

Поголем дел од патничките возови нема да сообраќаат во деновите за викенд (сабота и недела), информира Железници на Република Македонија. Измената во возниот ред следи...