7.4 C
Skopje
28.3.2020 - 22:34

Ознака: изложба

Изложба на Маријана Иванова и Симона Трипкова во Кавадарци

Во изложбата „Калеидоскоп“, која утре во 12 часот ќе биде отворена во Музеј-галерија Кавадарци, е претставен дел од досегашното уметничко творештво на младите графички...

Проектот „Сега“ на Изложбата на архитектурата во Венеција

Министерството за култура информира дека комисијата во состав: Трајче Блажевски, Имер Бајрами, Џемил Бектович, Агрон Салиу и Александар Андовски, ги разгледа пристигнатите пријави на...

Изложба на Симона Манчева во Кавадарци

Вечерва во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци ќе биде отворена ликовната изложба со наслов „Сопство“ на ликовата уметница Симона...

Изложбата за Да Винчи во „Лувр“ ја посетиле повеќе од милион...

Изложбата посветена на 500-годишнината од смртта на ренесансниот мајстор Леонардо да Винчи, во парискиот музеј „Лувр“, ја посетиле 1,1 милион луѓе. Според управата на...

Изложбата „Вибрации“ во портата „Македонија“

Во портата „Македонија“ е отворена изложбата „Вибрации“ на „Галерија’73“, од Белград, Србија. Изложбата содржи дела во масло на платно и комбинирана техника на авторите...

Изложба „Вибрации“ во Порта Македонија

Денеска во 19 часот во Порта Македонија, ќе биде отворена изложбата „Вибрации“ на Галерија’73, Белград, Србија. Изложбата содржи дела во масло на платно и комбинирана...

Изложбата „100 години Требениште“ на саемот за туризам во Белград

Народниот музеј од Белград на саемот ја промовираше изложбата „100 години Требениште“, како најава за нејзиното отворање оваа година во српската престолнина Изложбата „100 години...

„100 раритети на руската државност” – изложба во Прилеп

„100 раритети на руската државност” е изложбата што ќе биде отворена денес на пладне во изложбениот салон на ЦК „Марко Цепенков“- Прилеп. Се работи за...

Тања Балаќ со изложбата „Просторни дистанци“ во Виена

Најновата изложба на пастели на македонската уметница Тања Балаќ, под наслов „Просторни дистанци“, ќе биде отворена на 18 февруари, во Виена, Австрија. Делата досега...

Изложба на фотографии од Бранислав Бркиќ, Имре Сабо и Мирослав Јеремиќ...

Во рамките на богатата програма за празникот  Трифун синоќа во галеријата на Домот на културата во Кавадарци беше отворена изложба на фотографии на тројца еминенти современи...