19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:09

Ознака: излезеност

Првични проекции од изборите во Црна Гора: Власта има 40, а...

Центарот за мониторинг и истражување ги објави првите проекции на резултатите од парламентарните избори во Црна Гора. Врз основа на 82 отсто од обработените...

Избори во Црна Гора: До 16 часот гласале 65,1 отсто од...

На парламентарните избори во Црна Гора, до 16 часот на избирачките места гласале 65,1 отсто од гласачите, објави Центарот за демократска транзиција. Според невладината организација,...

До 13 часот на изборите во Црна Гора гласале повеќе од...

До 13 часот на парламентарните избори во Црна Гора гласале 54,1 отсто од гласачите. За споредба, на изборите во 2016 година до 13 часот гласале...

ДИК: Одзивот до 19 часот е 45,77 отсто, најмногу гласачи излегле...

Одзивот два часа пред затворањето на избирачките места е 45,77 отсто. На 3.463 гласачки места до 19 часот гласале 830. 370 граѓани. Во Изборната единица...

Излезеноста до 19 часот изнесува 45,74 отсто

Излезеноста до 19 часот изнесува 45,74 отсто, според податоците на интернет-страницата на Државната изборна комисија на (ДИК). Досега правото на глас го искористиле вкупно 829.927...

ДИК: Излезеноста до 17 часот е 38,78 отсто

Излезеноста до 17 часот изнесува 38,78 отсто, според податоците на интернет-страницата на Државната изборна комисија на (ДИК). Досега правото на глас го искористиле вкупно 703.522...

Голема излезеност во Битола

Според Државната изборна комисија до 15 часот во Петтата изборна единица, во која право на глас имаат вкупно 314.489 избирачи, на 159 избирачки места...

ДИК: Излезеноста до 15 часот е 31,78 отсто

Излезеноста на изборите до 15 часот е 31,78 отсто, соопштија од Државната изборна комисија на прес-конференција. Според обработените податоци од 3.435 избирачки места, гласале...

Рекордна излезеност во Македонски Брод, и понатаму ниска во Пласница

Како и пред три часа така и сега, излезеноста во општина Македонски Брод е најголема на целата територија на земјава, додека во општина Пласница...

Одзивот до 13 часот 23 ,81 отсто, најголем во Крива Паланка...

Одѕивот до 13 часот е 23,81 отсто, гласале 432.026 гласачи, соопшти Адмир Шабани, портпарол на Државната изборна комисија. Податоците се стигнати од 3.369 избирачки...