4.8 C
Skopje
27.11.2021 - 0:10

Ознака: изземање

Судијката Оља Ристова изземена од предметот „Титаник 3“

Претседателот на Кривичниот суд Скопје, Иван Џолев го прифати барањето на судијката Оља Ристова за нејзино изземање од предметот на Специјалното јавно обвинителство означен како „Титаник...

Одбиено барањето за изземање на Јанева

Поднесеното барање од адвокатите на Никола Груевски за изземање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е одбиено како недозволено, имајќи ги предвид одредбите од...

Одбраната на Груевски бара изземање на Катица Јанева

Во Апелацискиот суд со мало задоцнување од најавениот термин, денеска продолжи јавната седница за жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за...