Ознака: издржување

Приведен жител од Липковско за издржување на казна затвор од три...

Денеска во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Kуманово, врз основа на судска наредба, го привеле М.С.(68) од с.Руница, општина Липково, за издржување казна...

Милески не побара одлагање, ќе се јави за издржување на затворската...

Првиот осуден во случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, кој на почетокот ја призна вината и доби затворска казна од три години, денеска треба да се...

Приведен битолчанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска наредба, го привеле В.А.(40) од...

Кочан веднаш да се јави во затвор

Кривичниот совет на Основниот кривичен суд ја одби жалбата на бизнисменот Сеад Кочан во која побара да му се одложи затворската казна. Со ова, кривичниот...