Ознака: изградба

Дислокацијата на канализациска цевка накратко ја успори изградбата на затворениот базен...

Изградбата на затворениот пливачки базен во Кичево, накратко  ја успори дислокацијата на канализациска цевка  од училиштето „Санде Штерјоски“, во чиј двор е лоциран  затворениот...

Камен темелник на нова училишна спортска сала во село Грешница

Во дворот на училиштето „Фаик Коница“ во село Грешница, ќе биде ставен камен темелник за изградба на нова училишна спортска сала, која ќе биде...

Спасовски: Со изградбата на автопатот Штип-Радовиш, ја поврзуваме нашата земја

Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со забрзано темпо и се очекува да биде завршен и пред предвидениот рок, изјави техничкиот премиер Оливер...

Почнува втора фаза од изградбата на новиот булевар „Босна и Херцеговина“...

Екипите на Град Скопје почнаа со изведба на втората фаза од изградбата на новопроектираниот булевар Босна и Херцеговина, на потегот од крстосницата со булеварот...

„Дезинфекциони корита“ на влезовите во Битола

Во настојувањата да се спречат или ублажат причините и последиците од пандемијата на вирусот ковид-19, Општината Битола со јавното претпријатие „Нискоградба“ почна со изградба...

Изградба на тротоари и асфалтирање на улицата 13 Јули

Битола Во општината Битола во тек се активности за асфалтирање и изградба на тротоари на улицата 13 Јули. Како што велат надлежните, најпосле жителите на...

Бизнис – инфо

Австрија се противи на американските санкции за „Северен тек 2“ Австрискиот амбасадор во Русија, Јоханес Аигнер, изјави дека Австрија се противи на американските санкции кон...

Дали поранешните одлуки за изградба на хемиската индустрија беа исправни по...

Не е во ред да ги обвинуваме нашите повозрасни колеги, директори и професори, кои можеби и не се меѓу нас, наши учители, за нивните...

Четиринаесетти обид за изградба на хидроцентралата „Чебрен“

Очекувањата се дека со изградбата на долгонајавуваната електроцентрала, за што првпат се нуди јавно-приватно партнерство, ќе се намали производството на струја од јаглен, а...

Поставен камен-темелникот на трговскиот центар „Делта Планет“ во Ниш

  Со поставувањето на камен-темелникот, денеска свечено почна изградбата на трговскиот центар „Делта Планет“ во Ниш. Камен-темелникот беше симболично поставен од младите лидери на „Делта...