-0.4 C
Skopje
19.11.2018 - 17:15

Ознака: Изгоре

Изгоре дел од културното богатство на Бразил

Се стравува дека во големиот пожар, кој избувна во неделата попладне и го уништи 200 години стариот Национален музеј на Рио де Жанеиро, изгоре...