Ознака: Изгореници

Исончаниот тен секогаш е во тренд, но што со изгорениците

Сите знаеме дека е неопходно да се сончаме во ограничени интервали и задолжително да користиме кремови со заштитен фактор секој пат кога ќе одиме...

Скопјанец се здобил со изгореници од запален автомобил

На локалниот пат помеѓу селата Долно Лисиче и Горно Лисиче вчера попладне, се запалил автомобил во сопственост на М.Н.(29) од Скопје, информира МВР. Според пријавеното,...

Во пожар тешко повреден 59-годишен кочанец

Педест и деветгодишен жител на Кочани се здобил со тешки телесни повреди и изгореници од пожар што се случил доцна синоќа во семејна куќа...

Петардите подалеку од децата

Не рекле старите попусто подобро спречи, одошто да лечиш, бидејќи се залудни кампањите и предавањата ако пиротехниката поминува на границите и е во слободна...