7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:42

Ознака: изгаснат

Изгаснат е шумскиот пожар во зоната на нуклеарната електрана Чернобил

Големиот шумски пожар во забранетата зона околу нуклеарната електрана Чернобил речиси е изгаснат, но ќе бидат потребни уште неколку дена пред целосно да биде...

Изгаснат пожарот кај село Букојчани

Изгаснат пожарот кој во текот на завчерашното попладне жител од село Букојчани Кичевско А.Т.( 56), пријавил дека избувнал во атарот на селото во месноста...

Изгаснат пожарот кај Катланово

Пожарот кај Катланово кој синоќа избувна над бензинска пумпа на „Окта“ на автопатот Велес – Скопје е изгаснат утрово околу шест часот. Во гаснењето на...

Изгаснати пожарите кај селата Љубин и Кондово

Локализирани се пожарите кои настанаа вчера кај селата Љубин и Кондово, соопшти полицијата. До пожарот на потегот помеѓу селата Љубин и Рашче дојде вчера, пришто била...

Целосно изгаснат пожарот кај Пинтија

Пожарот што избувна вчера околу 11.30 часот кај Пинтија е целосно изгаснат, информираа утрово од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Пожарот ја зафати деградираната...

Целосно изгаснат пожарот кај село Зајас

Вчера околу пладне во близина на село Зајас избувна пожар, во месноста викана„ Алово мало“, при што беа опожарени над 300 метри квадратни ниско...

Изгаснат пожарот на Пониква

Шумскиот пожар кој избувна на локацијата стар пат село Бели-Пониква, утринава околу 9:00 часот е локализиран и изгаснат. Извршена е проверка на теренот за...

Пожарот во кулата во Карпош 4 изгаснат, едно лице пренесено во...

Пожарот кој изби пред околу еден час во една од кулите во скопската населба Карпош 4 е изгаснат. Во пожарот изгоре стан на најгорниот...

Изгаснат пожарот кај село Жубрино

Синоќа околу 20 часот над резервоарот во село Жубрино, во непосредна близина на РЕК „Осломеј“, избувнал пожар и каде од огнената стихија била опжарена...