Ознака: извршната

Показна вежба за кршење на принципот на поделба на власта

Од каде потребата во случајот „Мијалков“ да се „командува од еден центар“ и колку ваквите постапки се на штета на владеењето на правото и...

Мноштво предизвици за извршната власт

Дебатата во Собранието започна завчера со експозето на мандатарот и лидер на СДСМ Зоран Заев, кој пред пратениците ја претстави предлог-програмата за работата на...