4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 19:45

Ознака: извинување

Колку големо треба да е извинувањето до обичните, мали луѓе

Дали ќе запрат системското насилство, селективната правда, дивеењето и грабежот на јавните пари? Дали граѓаните, како индивидуи и како колективитети изложени на секакви видови...

Пендаровски: Сите власти треба да му се извинат на народот за...

Сите ние што сме биле досега или сме сега на власт да му се извиниме на македонскиот народ и на македонските граѓани што не...

Борисов го прифати објаснувањето на Макрон, станувало збор за недоразбирање

Францускиот претседател ме увери дека никогаш не ги критикувал бугарските граѓани, напиша бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук, во врска со веста дека францускиот шеф...

Јапонската влада се извини поради законот за присилна стерилизација

Јапонската влада се извини и вети компензација за десетици илјади луѓе, кои биле присилно стерилизирани врз основа на закон кој важел порано. Генералниот секретар на...

Владата на РМ упати извинување до Република Австрија за ненамерниот протоколарен...

Владата на Република Македонија упатува извинување до Република Австрија за ненамерниот протоколарен пропуст при посетата на сојузниот канцелар, Себастијан Курц, во Република Македонија, со...

Џака и Шаќири се извинија за „албанскиот орел“ против Србија

Швајцарските фудбалери Џердан Шаќири и Гранит Џака се извинија за прославата на головите против Србија на Светското првенство во Русија. Џака и Шаќири своите голови...