Ознака: извинување

Унгарската министерка за правда бара извинување од ЕУ

Унгарската министерка за правда, Јудит Варга, се конфронтираше со претставниците на Европската унија поради реакцијата на Унгарија на пандемијата со ковид-19 велејќи дека глобалистичката...

ЕУ ѝ се извини на Италија

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави дека ЕУ и покрај почетната неподготвеност, во претходните четири недели направила повеќе отколку во текот...

Пласидо Доминго го повлече извинувањето за обвиненијата за сексуално вознемирување

Оперскиот пејач Пласидо Доминго ретерира за јавното извинување што го објави деновиве во врска со обвиненијата за сексуално вознемирување и дискриминација, откако изјавата предизвика...

МНР им се извини на корејските мисионери што беа навредувани во...

Државниот секретар Зоран Попов денеска во Министерството за надворешни работи ги прими и упати извинување до претставниците на невладина организација од Република Кореја кои...

Макрон не се извинил за инцидентот со израелските полицајци

Франција негира дека претседателот Емануел Макрон испратил извинување до израелската полиција, демантирајќи ја изјавата од полицијата дека Макрон се извинил што им викал на...

Државата готви извинување до граѓаните

Извинувањето би се однесувало за сите неправди нанесени кон граѓаните, и тоа од осамостојувањето и стекнувањето на независноста на државата во 1991 година, па...

Грета Тунберг се извини: Тоа се случува кога импровизирате говор на...

Шведската активистска за борба против климатските промени, Грета Тунберг, се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“ бидејќи тој израз...

Колку големо треба да е извинувањето до обичните, мали луѓе

Дали ќе запрат системското насилство, селективната правда, дивеењето и грабежот на јавните пари? Дали граѓаните, како индивидуи и како колективитети изложени на секакви видови...

Пендаровски: Сите власти треба да му се извинат на народот за...

Сите ние што сме биле досега или сме сега на власт да му се извиниме на македонскиот народ и на македонските граѓани што не...

Борисов го прифати објаснувањето на Макрон, станувало збор за недоразбирање

Францускиот претседател ме увери дека никогаш не ги критикувал бугарските граѓани, напиша бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук, во врска со веста дека францускиот шеф...