Ознака: извинување

Џонсон ѝ се извини на израелската министерка, која не можеше да...

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ѝ се извини на израелската министерка за енергија, Карин Елхарар. Извинувањето дојде кога таа се пожали дека не може да...

Мицотакис се извини за пропустите со пожарите

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис се извини за пропустите на владата во борбата против катастрофалните пожари и одобри 500 милиони евра помош за луѓето. Додека пожарите...

Арнаутовиќ се извини, тврди дека не го навредил расистички Алиоски

Австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ е цел на напади на социјалните мрежи поради расправијата со македонскиот фудбалер Езџан Алиоски во завршницата од вчерашниот меч...

Би-би-си се извини поради потресните сцени од борбата за живот на...

Британскиот сервис Би-Би-Си им се извини на гледачите што ја гледале потресната сцена од борбата за животот на Кристијан Ериксен за време на преносот...

Би-би-си се извини за интервјуто со принцезата Дајана

Би-Би-Си денеска понуди извинување за интервјуто со принцезата Дајана, кое беше емитувано во 1995 година, по истрагата што доведе до заклучок дека Би-Би-Си не...

Меркел призна дека згрешила со одлуката за карантин

По големото незадоволство на економските оператори, но и критиките од медиумите и опозициските политичари, германската канцеларка Ангела Меркел утрово одржа уште еден виртуелен состанок...

Ирска се извини за смртта на 9.000 деца во домовите за...

Ирска денес официјално се извини за скандалот со домовите за невенчани мајки во кои починале 9.000 деца во периодот помеѓу 1922 и 1998 година. -...

Децата што беа дел од данскиот социјален експеримент добија извинување по...

Данската премиерка Мета Фредериксен се извини за случајот пред 69 години кога група од 22 деца беа однесени од своите домови во Гренланд во...

Мицкоски: Заев да се извини за своите ставови и навредите врз...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот протест побара јавно извинување од премиерот Зоран Заев за своите ставови изнесени на бугарски медиум и за,...

Вучиќ: Србија беше испочитувана во САД, Путин ми се извини

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека Србија успеала да ги отвори вратите во Белата куќа. Вели дека на Србија ѝ била укажана...