7.8 C
Skopje
6.12.2021 - 21:36

Ознака: извештај

СЈО ќе го презентира извештајот пред пратениците

Специјалната обвинителка Катица Јанева се очекува денеска да го презентира извештајот пред членовите на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците.  Во шестмесечниот...

Османи: Создаден е моментум што треба да го искористиме

Создаден е моментум кој сум убеден ќе знаеме да го искористиме, истакна вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи пред учесниците на Самитот на шефови...

Извештајот на ЕК на разгледување во македонското Собрание

Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија денеска ќе биде разгледан во Собранието. Седница на која ќе се разгледува Извштајот денеска во Собрнаието ќе...

СЈО ќе поднесе Извештај за сработеното пред собраниската Комисија за политички...

Специјалното јавно обвинителство(СЈО) денеска на седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците треба да поднесе Извештај за сработеното за периодот...

Турција незадоволна од Извештајот за човековите права на Стејт департментот

Турција упати критики за Извештајот за човековите права, објавен од страна на Стејт департментот.  - Турција е длабоко разочарана од Извештајот. Тој е полн со тврдења и...

Во Виена ќе се крои т.н. временска рамка

Тргнувајќи од премисата дека транспарентноста е многу важна во делот на преговорите за спорот со Грција, но и поттикнати од изјавите на двете земји...

Позитивен извештај – негативни критики

По завршувањето на славјето, останува да се надеваме дека овој најнов извештај нема да биде како претходните, дека не е уште една европска магионичарска...

Обраќање на Могерини во македонското Собрание

Високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската унија и заменик-претседател на Европската комисија Федерика Могерини денеска ќе се обрати пред пратениците...

Објавен деталниот фактографски извештај за имплементација на планот 3-6-9

Секретаријатот за европски прашања (СЕП) на полноќ на својата веб страница го објави Деталниот фактографски извештај за имплементација на Планот 3-6-9. - Денеска, 17 април...